İyi Gelen Şeyler

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Yüz Maskesi Yapımı

Yağlı ciltler akne gibi çeşitli problemlerin sıklıkla görülmesine neden olan cilt türüdür. Yağlı olan ciltler ayrıca cildin aşırı derecede parlamasına neden olduğundan dolayı hoş olmayan bir görüntünün meydana gelmesine neden olur. Ciltteki yağ oranını periyodik olarak yapılan maskeler ile dengelemek mümkün olduğundan sizlere yağlı ciltler için nemlendirici yüz maskesi yapımı hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca kozmetik dünyasında yer alan ürünleri de kullanarak sizlere aktaracağımız yöntemlere yakın sonuçları elde edebilirsiniz.

Yağlı bir deriniz mevcut ve nasıl bir nemlendirme özelliği olan kullanacağınızı bilemiyor musunuz? Hiç merak etmeyin. Şimdi size tavsiye edeceğimiz çehre maskesi yağlı ciltleri nemlendirmede gayet iyi ve etken bir maske. Ek olarak hanede üretildiği için fazlaca da ekonomik. Bu maske, sizi yüzünüzdeki kirden ve oldukça yağdan kurtaracak ve bir taraftan da teninizi solgun hücrelerden temizleyerek nemlendirme elde edecektir. Ek olarak hücreleri sıkı hale getirici bir tesiri de gelmektedir. Hadi şimdi bu çehre maskesini nasıl hazırlayacağınıza bakalım.

İşe maskeyi yapmak için lüzumlu olan meteryalleri elde ettirerek başlayın. Bu materyaller 1 yumurta akı, yarım çorba kaşığı maydanoz, yarım çorba kaşığı ada çayı, bardağın dörtte biri miktarında su, 2 çorba kaşığı yulaf ezmesi, 1 çorba kaşığı Fransız kil zerreciği ve en son da bir çeyrek limondur.

Suyu haşlayın ve sonrasında da minik bir kap içerisine ilave edin. Peşinden maydanozu ve ada çayını içerisine serpiştirin. Karıştırma fonksiyonuna geçin ve oda sıcaklığına ulaşana değin demlenmeye bırakın.

Demlenme işleminden sonrasında yumurta akını katıp yavaş bir şekilde çırpın.

Farklı olarak bir kap alın ve kil tozunu ve yulaf ezmesini harmanlayın.

Evvelce hazırlamış bulunduğunuz çeyrek limonu bu yeni bileşiğe sıkın ve yeniden karıştırmaya başlayın.

BENZER  Ağda Bezleri Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Aheste bir halde ilk yaptığınız akışkan bileşiği, daha da sonrasında yaptığınız kuru bileşiğe ilave edin. bu yeni bileşiği da adamakıllı bununla birlikte yavaş bir şekilde harmanlayın. Muayyen bir kıvama ulaştığında ( hamurumsu bir kıvam) karıştırma işlemini bitirmiş olun. Şayet basitçe sürülmeyecek bir vaziyet aldıysa, fazlaca azca oranda serin su ilave edebilirsiniz.

Yukarıdaki bütün adımları izlediyseniz maskenin pişirme fonksiyonu sona ermiş anlama gelir. Bundan sonra yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey maskeyi ince bir katman durumunda ve yüzün göz ve ağız alanı hariç her yerine varacak halde sürmektir. 15 dakika civarında bekleyip soğuk su ile maskeyi yüzünüzden yıkayabilirsiniz.

Maskenin ihtiva ettiği materyallere aksi hassasiyetiniz olma olasılığına aksi ne olursa olsun kullanmadan ilkin hekiminize danışın ve onayını alın.

Yorum yap