İyi Gelen Şeyler

Yeni Başlayanlar İçin Pratik Göz Makyajı İpuçları

Yeni başlayanlar için pratik göz makyajı ipuçları. Kusursuz bir göz makyajı yapmak için bu işte profesyonel olmanıza gerek yok. Vereceğimiz basit taktiklerle o çok beğendiğiniz göz makyajlarını siz de kolayca yapabilirsiniz.  İşte yeni başlayanlar için pratik göz makyajı ipuçları…

  •  Far Sürmek

    Eğer makyaj konusunda yeteneklerinizi henüz keşfetmediyseniz garantici davranmak en iyisidir. Bu nedenle öncelikle göz kapaklarınızın rengini eşitlemek ile başlayın. Göz pınarınıza doğru açık tonlarda bir far uygulayın. Daha sonra giysinize uygun bir far rengi belirleyin ve bu rengi de gözünüzün kuyruk kısmına doğru sürün. Eğer istersiniz gözlerinizin uçlarına bant yapıştırarak keskin bir kuyruk yaratabilirsiniz.

far sürmek ile ilgili görsel sonucu

  • Eyeliner Çekmek

    Makyaj yapmanın en zor aşaması eyeliner çekmektir. “40 yıldır makyaj yapıyorum” diyenleri de oldukça zorlayan bir uygulama. Bu nedenle ilk denemelerde hemen koy vermeyin. Eyeliner için en etkili yöntem bant kullanmak. İsterseniz kozmatik firmalarının hazırladığı hazır eyeliner kalıplarını da kullanabilirsiniz. Eğer eyeliner’ı çektikten sonra beğenmezseniz, far süngerinin yardımı ile makyajınızı smoke eyes makyajına döndürebilirsiniz.

Ä°lgili resim

  •  Maskara Sürmek

    Maskara sürerken dikkatli olmazsanız bütün emeklerini çöpe atmış olursunuz. Kirpiklerinizde maskaranın birikmesi hem kirpiklerinizin dökülmesine sebep olur hem de makyajınızın kalitesini düşürür. Bu nedenle tek seferde kirpiklerinizi yapıştırmadan maskarayı dikkatlice sürmeniz gerekir.

maskara sürmek ile ilgili görsel sonucu

BENZER  5 Günde Şekeri Bırakıyoruz!!!

Yorum yap