İyi Gelen Şeyler

Yüzmenin faydaları nelerdir?

Yaz aylarının gelmesiyle beraber, herkes sahil de deniz de buluyor kendisini. Yazın yapılabilecek en iyi etkinliklerden biri Yüzmek! Yüzmek, yaşınız ne olursa olsun sağlıklı bir bedene ve ruha sahip olmak için en basit aktivitelerden biri olabilir. Size sadece tam bir vücut egzersizi vermekle kalmaz, aynı zamanda pozitif duyguları tetikleyen iyi hissettiren endorfinleri serbest bırakarak depresyonla başa çıkmanıza da yardımcı olur . Ancak bu faaliyetin getirebileceği tek şey bu değil.

İyi gelen şeyler ailesi olarak, düzenli olarak yüzmenin hayatınızı etkileyebileceği en etkileyici yollardan bazılarını araştırdık.

1. Akciğerleriniz daha iyi çalışacaktır.

Düzenli yüzmek ciğerlerinizi güçlendirmek için iyi bir yol olabilir. Bazı bilim insanlarının çalışmaları akciğer fonksiyonlarını iyileştirmek söz konusu olduğunda, yüzmenin yogaya bir üstünlüğü olduğunu söylüyor . Bunun nedeni yüzmenin akciğerlerin ve göğsün kas esnekliğini artırabilmesidir.

2. Eklemleriniz daha güçlü olacaktır.

Düzenli olarak yüzmenin, kaslarınıza düzenli egzersiz yaparak ve eklemlerin etrafındaki kasları güçlü tutmaya yardımcı olarak artritin kötüleşmesi riskini azaltmanıza yardımcı olabileceği anlamına gelir.

ARTRİT NEDİR. Vücut tarafından üretilen, eklemlerde meydana gelen iltihabik bir durumdur.

3. sırtınızı güçlendirecektir.

Eğer siyatik gibi kronik bel ağrısı çeken biryseniz, o zaman olabilir yüzmek sizin sırt kaslarınızı geliştirici ve ağrı kesici görevi görebilir.

4. Fazla Kalorileri yakacaksınız.

Haftada 3 gün yüzmek, kaslarınızı güçlendirirken ekstra kalori yakmak için harika bir yol olabilir. 500 kalori yakmak için aslında 30 dakikalık yüzmek yeterli olabiliyor.Eğer bunu günlük rutin haline getirirseniz, fazla kalori edinmemiş olursunuz.

BENZER  Saç İçin Gerekli Olan Vitaminler

5. Yaşlanma süreciniz yavaşlayacak ve daha geç yaşlanacaksınız.

Bir araştırmaya göre, haftada 3 ila 5 kez 3.500 ila 5.000 metre yüzmek , yaşlanma sürecini yıllarca değil, on yıllar boyunca geciktirir . Çalışma, bunun kısmen düzenli olarak yüzen insanların kas gücüne, yaşlanma sürecinin önemli bir kısmına ve fiziksel sağlığın azalmasına bağlı olduğunu söylüyor.

 

6. Daha sağlıklı uyuyabileceksiniz.

Yüzme ayrıca zihniniz ve uykunuz için harikalar yaratır. Çünkü yüzme, uykusuzluğa yardımcı olan temel egzersizlerden biri olarak kabul görülmüştür.. Yeterince uyku almak için mücadele ederseniz, bu mücadeleniz sağlığınız için iyi olduğu söyleniyor.

Yüzme, herhangi bir problemden kurtulmanıza yardımcı oldu mu? Başka bir şey yapmanıza gerek kalmadan bir çok problemi çözebileceğinizi fark ettiniz mi ?

Yorum yap