İyi Gelen Şeyler

Zeytinyağı Saç Uzatır Mı?

Zeytinyağı saç uzatır mı sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Detaylı olarak ele alıyorum. Daha önceki yazımızda sarımsak saç çıkarır mı konusunu anlatmıştım. Genelde hemen herkesin isteği, güçlü ve parlak saçlardır. Saçı ayda 0,5 cm bile zor uzayanlar bu konuda en şanssız kişilerdir. Çünkü normal şartlarda, ayda 2.5 cm kadar saç uzaması normal olarak ele alınmıştır. Zeytinyağı birçok alanda kullanıldığı gibi saçlarda da etkisiyle biliniyor.

Parlak ve hacimli saçlara sahip olmak isteyenler zeytinyağını hayatının bir parçası olarak görmelidir.

Peki, saçta dökülmeler, yıpranmalar neden oluyor biliyor musunuz? Hemen cevaplayayım. Bu sorun tamamen sizin elinizde. Çünkü sağlıksız bir beslenme, bütün vücudu etkiler. Bu yüzden uzmanlar, sağlıklı ve dengeli beslenmenin üzerini her daim çizerler.

Saçlara yapacağınız bakımların saç köklerine de uygulamanız etkisini arttırır. Bakım dediğim, kimyasal içermiyor. Örneğin limon suyu, doğal şampuan, doğal sabunlar, zeytinyağı, argan yağı gibi bakımlardır. Bunların hemen hepsinin makalelerini yazdım. Örneğin, argan yağı ile saç bakımı isimli konumuzda saça olan faydaları detaylı olarak anlatılmıştır.

Zeytinyağı Saç Uzatır Mı?
Zeytinyağı Saç Uzatır Mı?

Saç Uzamasını Etkileyen Nedenler

Saç derisinde oluşan sebum (yağ bezleri salgısı) saç uzamasını etkiler. Bunun yanı sıra vitamin eksikliği de saç uzamasını engeller. İşte bu tür sorunlar için zeytinyağı ile bakımı öneriyoruz. Zeytinyağının üstesinden gelemeyeceği sorun yok diyebiliriz.

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Öncelikle genetik durum göz önüne alınır. Bunun yanı sıra vitamin eksikliği, cilt hastalıkları, stres, alkol, sigara gibi faktörler saç dökülmesi nedenidir. Yetişkin bir insanda 100 adet saç teli dökülmesi normal olarak açıklanmıştır. Daha fazla dökülenlerde bir takım sorunlar vardır.

BENZER  Dynamic Yüz Epilasyon Cihazı Ne İşe Yarar?

Saç Boyama Saç Döker Mi?

Uzun vadede döker. Saçlara uygulanan kimyasallar saç derisine etki eder ve dökülmeler, sebum denen salgının birikmesine neden olabilir. Tabii çok sık boyama yapanlar ve yıllarca boyama yapmış kişilerde bu söz konusudur. Tabii doğal yöntemlerle saç bakımı yapanlar da bu süreç gecikmeli olabilir. Doğal saç bakımı yaparak zararları en aza indirebilirsiniz.

Zeytinyağı Saç Uzatır mı?

Doğal zeytinyağı ile saçlara yumuşak, parlak bir görüntü verebilirsiniz. Düzenli olarak uygulamanız takdirde, zeytinyağının faydalarından yararlanarak saç dökülmesinin önüne geçip, uzamasını sağlayabilirsiniz. Haftada en az iki defa zeytinyağını saç derisine ve saçınıza sürüp yarım saat kadar bekletip durulayın. Güzel kokmasını isteyenler lavanta yağı da karıştırabilir. Unutmayın, düzenli ve sağlıklı beslenmeniz çok önemlidir. Zeytinyağını her alanda kullanın. Sağlıcakla.

Saç uzatmak için doğal yöntemler isimli konumuzu da tavsiye ederiz.

1 yorum