İyi Gelen Şeyler

Zeytinyağının Saça Faydaları

Zeytinyağının saça faydalarını bu yazımızda ele alıyoruz. Şimdi ise hemen her yerde gördüğümüz/tattığımız zeytinyağının saça faydalarına bakacağız. Aldığım birçok yoruma göre, birçok şampuandan çok daha faydalı olduğu yöndedir. Zaten şampuanların büyük bir kısmı doğal değil. Kendi yapacağınız şampuanlar yine zeytinyağı ile yapılıyor. İlerleyen zamanlarda doğal şampuan nasıl yapılır onu anlatacağım.

Öncelikle zeytinyağı ile bakıma yeni başlayacak kişiler, aceleci davranıp yarıda bırakmamalıdır. Zeytinyağından sonuç almak için en az üç hafta gerekiyor. Üç haftanın sonunda saçlarınızın artık kepeklenmediğini, yumuşak olduğunu ve daha parlak olduğunu hissedebilirsiniz.

Kepeğe Karşı Zeytinyağı Etkili Mi?

Kullandığınız şampuana ek olarak haftada en fazla 2 defa zeytinyağı ile saç derisine masaj yaparak uygulayın. Zeytinyağı kepek ve birçok cilt sorununda etkilidir. Önemli olan zeytinyağını saç derisine masaj yaparak sürmenizdir.

Saç Kırılmasına Karşı Zeytinyağı

Genelde saç uçlarının kırılmasından şikayet ederiz. İşte zeytinyağı bu saç kırılmalarına da etkilidir. Saçları kırılan kişiler saçlara ve saç derisine masaj yaparak uygulamalıdır. Burada önemli olan nokta, saç derisine sürdüğünüz zeytinyağının orada yarım saat kalmasıdır. Yarım saat beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

 

Zeytinyağı İle Saç Parlatma

Hazır aldığınız şampuanların içerdiği sülfat ile bu mümkün değil. Sülfat saçları kurutur. Ancak kendi yaptığınız şampuanlarda bu olmaz. Zeytinyağının bir diğer amacı da saçı parlak bir görünüme kavuşturmaktır.

Parlak görünüm isteyen kişiler her gün zeytinyağı ile bakım yapmalıdır. Miktar az, tekrar her gün olmalıdır.

Yumuşak Saçların Sırrı Zeytinyağı

Yukardaki anlattığım tüm yöntemlerde, saç derisine ve saçlara uyguladığınız zeytinyağının saçta bekleme süresi en az yarım saat olmalıdır. Burada en önemli ayrıntı bu olup, düzenli uyguladığınız takdirde mutlaka sonuç alacaksınızdır.

BENZER  Dermokil Cilt Beyazlatıcı Krem Ürün İncelemesi

İnternette yer alan yorumlara göre birçok kişi, saçım uzun vs. diyerek zeytinyağını kullanmaktan çekiniyor. Bu tür durumlara göre en az ama en az haftada bir defa zeytinyağı bakımını öneriyorum. Üşengeçlik bir savunma değildir. Ancak her ne olursa olsun, bizlerin sizlere pratik bilgiler sunması lazım. İşbu, uygulayacağınız yöntemleri kendinize göre uygulamanız/düzenli kullanmanız anlamına gelir. Herkese şimdiden keyifli/sağlıklı günler…

Yorum yap